KIK VAGYUNK? – A csapat

 
Van egy kis csapat, aki már több mint fél éve azon dolgozik, gondolkodik, beszélget, hogy mitől is lenne még jobb Békéscsabán, mi lenne a hasznos és érdemes tevékenység a “jóllétünkhöz”. Lehet furcsának hangzik az elgondolás,mert Békéscsabát egy élhető városnak gondoljuk, érezzük, azonban azt is fontosnak tartjuk, hogy a békéscsabai közösségek, szerveződések, alakuljanak, aktívak legyenek, a tevékeny akciók is láthatóvá váljanak, megismerjük őket és tevékenységüket.
Mindig izgalmas dolog megtudni azt, hogy kik állnak egy-egy kezdeményezés mögött, és hogy ne kelljen kutakodnotok, íme itt vagyunk: 

Bottó Zoltán - programozóként végeztem, és egyéni vállalkozóként termékek emblémázásával foglalkozom. Otthon vagyok a weboldaltervezésben, grafikai anyagok szerkesztésében, szóróajándékokban és azok egyediesítésében. Elhivatott vagyok a helyi ügyek, közösségek támogatásában, a mindennapokhoz való hozzáállás fejlesztésében, az életszínvonal növelésében. Ehhez kész vagyok saját magamat, energiámat, forrásaimat hozzárakni. Közvetlen vagyok az emberekkel, gyorsan át tudok látni dolgokat, de az egyszerűséget szeretem és arra törekszem.
 
Garay Éva - a békéscsabai KA megalapításának gesztoraként és jelenleg az GYSZA szakembereként vagyok jelen a folyamatban. Ízig-vérig közösségi ember. A Semmelweis Egyetemen és a Pécsi Tudományegyetemen szereztem meg diplomáimat. Ezt követően trénerként, szervezetfejlesztőként dolgoztam civil, nonprofit és profitorientált szervezetekben. Évekig felsőoktatásban majd felnőttképzésben tevékenykedtem, Európai Uniós pályázatokban vettem részt fejlesztőként, szakértőként és megvalósítóként. Civil munkámban pályázatíróként és tanácsadóként dolgoztam. Elkötelezett vagyok a csoportok, a közösségek fejlesztésében. Teljes körű Kárpát-medencei kapcsolatrendszerrel rendelkezem.
 

Koszecz Andrea - alap végzettségem tanár, azonban néhány év tanítás után a korai pályaelhagyók egyike lettem, de az oktatás valahogy mindig vissza-visszatért az életembe. A gyermekeim nevelése mellett a civil szférában dolgoztam (dolgozom) több, mint 25 éve….hol munkatársként, hol önkéntesként vagy közösség-, szervezetfejlesztőként.
Szerencsésnek érzem magam, mert lehetőségem volt 8 évig a közszférában is dolgozni, és a családi vállalkozás során a vállalkozói szférát is megismertem. Szeretem a kihívásokat, a megoldásokat keresem. Tanulni jó! Szeretném megélni, hogy a „Cselekvők” egyre nagyobb arányban legyenek Magyarországon, és túlsúlyba kerüljenek. Ehhez talán segítséget nyújthatnak a közösségi alapítványok is. 

 

Kraszkó Márta - végzettségeim: általános iskolai tanító és mérlegképes könyvelő. Több évet dolgoztam felnőttképzésben is. Jelenleg iskolatitkárként dolgozom, ahol tanító néni révén ifjúságvédelmi feladatokat is ellátok. Egész életemben Békéscsabán éltem, több baráti körrel rendelkezem, nagy az ismeretségi köröm. Legfőbb erősségemnek az alapítvány szempontjából a mindig mindenkinek segíteni vágyást tartom. Ezt érzik a körülöttem lévő emberek, és kérik is. Empatikus, érzékeny, igen aktív, valamit mindig tevékenykedő vagyok. Nagyon szeretek szervezni, csapatban dolgozni. Kórusban és egy együttesben is énekelek, a kórus vezetőségének is tagja vagyok.

 

Kriskó Edina - Kriskó Edina, elsősorban nő, feleség és anya vagyok és minden más ebből következik. Az életem során megtapasztaltak folyamatosan formálják személyiségemet, folytonosan tanulásra bírnak. Aki ismer, egy örökké nyüzsgő és energikus embernek ismer. Az alapdiplomám tanító, de emellett kommunikáció szakot is végeztem és mentálhigiénés szakember, life coach is vagyok. Jó kapcsolatom van a média képviselőivel. Nyitott, lelkes és tettrekész vagyok. Inkább a megvalósító, mintsem a megmondó. Nagyon tudok szervezni, ebben 20 év tapasztalatom van, ebből kifolyólag ezen a téren sok kontakttal is rendelkezem. A közösségi alapítvány azért keltette fel a figyelmem, mert szeretném megismerni a jó civil kezdeményezéseket, és emellett része lenni egy olyan közösségnek, akik támogatják és segítik egymást. A lelki egészség, mint érték felértékelődött az életemben és fontosnak tartom, hogy felhívjam erre a figyelmet. Hiszem, hogy a jó kezdeményezések, a jó közösségek segítik az emberek mentális jólétét. 


Pető Ibolya
- művelődési (és felnőttképzési) menedzser végzettségem és közösségfejlesztő képzettségem van. Több, mint harminc éve közművelődési intézményekben dolgozom, 2019 szeptemberéig Debrecenben, azóta pedig Békéscsabán. Emellett országos, megyei és helyi hatókörű szakmai, vagy városrészhez kötődő civil szervezeteknek vagyok a tagja, de eddig egyiknek sem Békéscsabán. Phare - HEFOP – TÁMOP – TOP projektek projektmenedzsere, szakmai vezetője, vagy megvalósító munkatársa is voltam. A Debreceni Egyetem hallgatóinak közösségi munka tereptanári feladatait is elláttam. Minden eddigi tevékenységem az együttműködésről, összefogásról, egymás támogatásáról szól. Évek óta foglalkoztat, hogy a civil szervezetek hogyan tudnák kivédeni a pályázati támogatások bizonytalanságát és megteremteni a stabil működésüket. Adományszervezésről több alkalommal, több résztvevővel szerveztem műhelybeszélgetéseket, egyszer konferenciát. Jómagam több alkalommal adományoztam és adománygyűjtő nagykövet is voltam.





Megjegyzések